oil-and-gas-uv-disinfection

 

SRB – dezynfekcja UV oleju i gazu

Bakterie redukujące siarczany (SRB) mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na technologię gazu i oleju. SRB to grupa wyspecjalizowanych mikroorganizmów, które występują w środowisku wodnym pod nieobecność tlenu. Organiczne składniki odżywcze są redukowane do siarczków (siarkowodór – H2S) po utlenieniu siarczanem. Powstały H2S jest głównym czynnikiem w katastrofalnych skutkach wywołanych przez SRB. Zanieczyszcza gaz i przechowywany olej, wytrąca siarczek żelaza, który zatapia odwierty wtryskowe i sprzyja korozji żelaza i stali przy braku tlenu (korozja beztlenowa). Innym głównym mechanizmem, w jaki SRB biorą udział w korozji, jest ich zdolność do depolaryzacji powierzchni żelaza przez zużycie katodowo utworzonego wodoru.

Aby wyeliminować problemy z SRB, ULTRAAQUA może dostarczyć wydajne samodzielne systemy UV lub w pełni zintegrowane opakowania kontenerowe, wraz ze wszystkimi niezbędnymi urządzeniami obejmującymi reaktor UV, kombinowaną szafę sterowniczą, rozdzielacze, zawory i filtr wstępny, jeśli ma to zastosowanie. Inżynierowie ULTRAAQUA chętnie pomogą w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania dla konkretnego zastosowania – czy to jednego z naszych standardowych systemów, czy rozwiązania na zamówienie.

Posiadamy duże doświadczenie w systemach oczyszczania budynków w środowiskach korozyjnych. Do różnych zastosowań morskich dostarczyliśmy systemy ze stali wysokiej jakości, takie jak Duplex, Super duplex, SMO254 i tytan, a także tworzywa sztuczne PP lub PEHD. Nasze systemy UV są najwyższej możliwej jakości dzięki konstrukcji zaprojektowanej do pracy w trudnych warunkach i surowych normach produkcyjnych.

Jakość i przystępność cenowa

Innowacyjna technologia

Szeroka gama produktów

Ogólnoświatowa sieć partnerów