horticulture-uv-systems

 

Systemy UV do ogrodnictwa

Systemy Ultraaqua UV w sposób ciągły dezynfekują wodę wykorzystywaną zarówno do uprawy roślin w glebie, jak i bez gleby w szklarniach. Obróbka UV jest idealna dla tej aplikacji, ponieważ jest to całkowicie czysta technologia, która nie wprowadza żadnych substancji chemicznych ani niepożądanych produktów ubocznych dezynfekcji do wody. Należy zauważyć, że w wielu przypadkach systemy ogrodnicze UV są inwestycją neutralną, ponieważ koszty związane z uprawami i ubezpieczeniami finansowymi można obniżyć. Niektóre dodatkowe korzyści to:

  • oszczędność na sprayach do pestycydów
  • lepsza jakość plonów
  • brak pozostałości na uprawach
  • mniej stresu dla upraw
  • zapewnienie zdrowego środowiska dla pracowników szklarni
  • środki kontroli biologicznej nie są uszkodzone

Promienie w przedziale 250-270 nm są w stanie przeniknąć zewnętrzną błonę mikrobów i uszkodzić ich DNA, zabijając je zasadniczo. To samo wydaje się być prawdziwe dla szkodników roślin i ich jaj; im mniejszy szkodnik, tym bardziej podatni są na inaktywację promieni UVC.

Do głównych drobnoustrojów organizmów prowokujących w wodach zielonych, takich jak Pythium, Phytophthora, Fusarium i Erysiphales (pleśń), bakterie takie jak bakterie i wirusy, takie jak mączniaki i wirusy.

Wymagana dawka różni się w zależności od organizmu, ale ponieważ wszystkie znane patogeny są wrażliwe na promienie UVC, istnieje dodatkowa korzyść z tłumienia nie tylko specyficznego docelowego drobnoustroju.

Dezynfekcja UV może być również stosowana do dezynfekcji źródła wody, takiego jak zebrana woda deszczowa lub woda powierzchniowa. Systemy UV do ogrodnictwa są zazwyczaj instalowane w systemach rur wylotowych ze zbiorników magazynujących wodę lub w systemach rur do recyrkulacji wody w zbiorniku.

Aby wyeliminować szkodliwe czynniki chorobotwórcze w branży ogrodniczej, możemy dostarczyć wydajne samodzielne systemy UV lub w pełni zintegrowane opakowania kontenerowe wraz ze wszystkimi niezbędnymi urządzeniami, w tym reaktor UV, połączoną szafę sterowniczą, rozdzielacze, zawory i filtr wstępny, jeśli dotyczy.

Należy pamiętać, że systemy UV stosowane w ogrodnictwie przy recyrkulacji nawożonej wody do nawadniania zwykle muszą być wyposażone w automatyczną wycieraczkę, która zapobiega gromadzeniu się osadów kamienia na kwarcowych rękawach, zapewniając optymalną dawkę UV przez cały czas.

Inżynierowie ULTRAAQUA chętnie pomogą w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania dla konkretnego zastosowania – czy to jednego z naszych standardowych systemów, czy rozwiązania na zamówienie.

Oferujemy niezrównany stosunek jakości do ceny i konkurencyjne ceny

  • Stabilna prognoza produkcji, lepsze planowanie i projekcja
  • Unikalna organizacja z bezpośrednią sprzedażą z fabryki do Twojego agenta
  • Filozofia projektowania „Keep it simple – make it work”. Brak zbędnych funkcji lub komponentów.

 

Jakość i przystępność cenowa

Niezrównane niskie koszty eksploatacji: żywotność lampy UV 16000H
Panele sterowania dla środowisk gorących i humusowych

Skuteczny na wirusy, bakterie, pleśnie, pleśnie
Dezynfekcja UV wody zasilającej lub recyrkulacyjnych systemów odżywczych

Ogólnoświatowa sieć partnerów
10-letnie doświadczenie ogrodnicze