drinking-water

 

Woda pitna

Uzdatnianie wody pitnej ma zasadnicze znaczenie dla ochrony zdrowia publicznego. Powszechnymi zagrożeniami są mikroorganizmy odporne na chlor, takie jak Cryptosporidium i Giardia, a także organizmy kałowe, takie jak E. coli i wiele innych patogenów. Takie mikroorganizmy stale stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia w niezabezpieczonej wodzie pitnej. Choroby związane z wodą pitną mogą być śmiertelne, a związane z tym koszty mogą sięgnąć miliardów dolarów na całym świecie.

mr16-350ss-val_02

Chlor jest szeroko stosowany na całym świecie jako główny środek dezynfekujący. Ponieważ jednak produkty uboczne chloru okazały się potencjalnie rakotwórcze, a problemy z organizmami odpornymi na chlor rosną, dezynfekcja wody UV jest obecnie ogólnie preferowaną technologią.

Ze względu na wiele incydentów zakażonej wody pitnej nawet na obszarach o wysokiej jakości źródła wody, wiele gmin zaczęło instalować systemy UV w swoich zasobach wody pitnej, aby zapewnić większe zaufanie.

Systemy ULTRAAQUA UV doskonale nadają się również do tworzenia kopii zapasowych, ponieważ mogą działać w pełni w ciągu kilku minut. W niektórych miejscach systemy UV są również wykorzystywane jako część konstrukcji wielobarierowej w połączeniu z technologiami takimi jak filtracja membranowa lub dezynfekcja chemiczna.

Walidowane systemy ÖNORM UV
Najbardziej wydajne na świecie UV do wody pitnej

ULTRAAQUA zainstalowała ponad tysiąc systemów UV na całym świecie. Jesteśmy stale zaangażowani w projekty badawczo-rozwojowe w tej dziedzinie. Ponadto grupa ULTRAAQUA posiada zarówno badania, jak i praktyczne doświadczenie w zakresie takich technologii, jak zaawansowana filtracja i utlenianie ozonem / chlorem, dzięki czemu wsparcie techniczne jest niezrównane.

W związku z tym dodano niedawno zupełnie nową linię produktów – OLEJOWANE SYSTEMY UV DO ZASTOSOWAŃ W WODZIE DO PICIA – oparte na nowo opatentowanej technologii ULTRAAQUA SwirlFlow ™.

Nowy test ÖNORM 2018 wynika z „Efektywności energetycznej instalacji dezynfekcji UV – 2017 | A.W. Schmalweiser ”są przedstawione w poniższej tabeli. Wyniki wyraźnie pokazują, że nowo zatwierdzona jednostka SSV ULTRAAQUA bije wszystkie inne systemy UV pod względem wydajności energetycznej. Ten wynik został osiągnięty dzięki opatentowanej technologii ULTRAAQUA SwirlFlow ™. Dzięki zastosowaniu technologii SwirlFlow ™ możliwe było zoptymalizowanie całej serii SSV UV dla szerokiego zakresu zastosowań UVT od 70% do 98% zamiast tylko jednej aplikacji UVT.

SPC = Specyficzne zużycie energii – Im niższe, tym lepsze                   

Seria SSV ÖNORM Validated to zaawansowane systemy zwykle stosowane do zastosowań w wodzie pitnej. Seria SSV posiada zaawansowany certyfikowany czujnik UV, automatyczny kwarcowy rękaw i wycieraczkę systemu okien, automatyczne monitorowanie dawki i automatyczne ściemnianie lamp w zależności od zmierzonego natężenia promieniowania UV.

Niezależnie od tego, czy projekt wymaga DVGW, czy ÖNORM, ULTRAAQUA zatwierdziła rozwiązania do zastosowania w wodzie pitnej. Nasze produkty wahają się od małych systemów UV dla małych społeczności po duże miejskie stacje uzdatniania wody. Wszystkie systemy oparte są na tej samej technologii, co nasze zatwierdzone systemy, gwarantujące pełną skuteczność w pełnym zakresie.

Skontaktuj się z jednym z naszych starannie wybranych dystrybutorów lub zespołem inżynierów ULTRAAQUA, aby uzyskać wsparcie w celu zapewnienia właściwego projektowania i doboru rozmiarów.

POBIERZ NASZĄ 2018 BROSZURĘ NA WODĘ PITNĄ TUTAJ

 

Jakość i przystępność cenowa

Innowacyjna technologia lamp UV
16000 godzin żywotności lampy!

Certyfikowane systemy zatwierdzone przez Önorm / DVGW
Gwarantowana skuteczna dezynfekcja wody pitnej

Światowa sieć specjalizująca się w UV
Wszystkie części zamienne dostarczane w ciągu 24 godzin!